Projeler

ARUCAD Yönetiminde Akdeniz Sanat Bienali

Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerin sanatçılarının eserlerinden oluşacak olan Sanat Bienali tüm Kuzey Kıbrıs’ı kapsayacak şekilde Mağusa, Girne ve Lefkoşa’da olmak üzere uygun sergileme alanlarında gerçekleşecektir. Bienal uluslararası bilinirliğe sahip küratörler tarafından düzenlenecektir.

ARUCAD Fotoğraf ve Video Art Festivali (Her Yıl)

Özel davetli sanatçıların yanında yarışma kategorisinde de yer alacak olan seçilmiş eserlerden olan uluslararası sergi, fotoğraf ve video sanatına yönelik sanatsal değerlerin farkındalığını artırmayı amaçlamaktayız.

ARUCAD Denizaltı Heykel Müzesi

Ülkeler arası sanatçıların davet edileceği bir heykel ve seramik atölye çalışmasından elde edilecek eserlerin uygun bir deniz mevkiinde (denizaltı turizmini destekleyecek şekilde) konumlanmasıyla gerçekleşecektir.

ARUCAD Liseler Arası Resim Heykel Fotoğraf ve Video Yarışması

Her yıl dört kategoride gerçekleşecek olan yarışma, sanata ve sanat eğitimine yönelik farkındalık etkisini artıracak ve üniversite etrafında sosyal bir kaynaşmanın önünü açacaktır.

ARUCAD Sanat ve Tasarım Dijital Dergi

Ülke ve dünyada olup biten sanat haberleri, sanat, tasarım ve görsel kültür üzerine denemeler, eleştiri ve inceleme metinleri, üniversitenin yaptığı etkinliklerin tanıtımı; Özellikle Orta Doğu ve Doğu Akdeniz coğrafyasının sanatla ilgili iletişim ağının kurulmasına öncülük yapacak bir dergi olacaktır.