Akademik Kadro

AKADEMİK KADRO

 • Öğr. Gör. Seay Uzgöker

  ARUCAD İngilizce Hazırlık Okulu’nda 2019 yılında göreve başlayan Seay Uzgoker lise eğitimini Türk Maarif Koleji’nde tamamladıktan sonra İngiltere'de Bilgisayar Ağları üzerine ön lisans yapmış, ardından KKTC’ye dönerek lisans eğitimini İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır.
  Askerlik görevini tamamladıktan sonra Türkiye ve Küveyt gibi yabancı ülkelerin yanı sıra KKTC’nin çeşitli özel eğitim kurumlarında öğretmenlik mesleğini sürdüren Seay, University of Wales TSD’de ilgi duyduğu felsefe üzerine yüksek lisans eğitimi yapmıştır.
  Dil eğitimi, eğitim teknolojileri ve felsefe gibi konuların yanı sıra psikoloji, sosyoloji, sosyoekonomik tabakalaşma ve sürdürülebilirlik, dijital finans ve evrensel iletişim ilgi alanları arasındadır. Buna bağlı olarak The Zeitgeist Movement (TZM) ve The Venus Project (TVP) gibi farklı sosyal aktivist gruplarda da aktif olarak rol alarak insanoğlunun karşı karşıya olduğu ciddi evrensel konular üzerine farkındalık yaratmaktadır.

  1. seay.uzgoker@arucad.edu.tr
 • Öğr. Gör. Bediz Karalım

  Mütercim Tercümanlık alanında lisans derecesi alan Bediz Karalım, mezuniyetinin ardından Kıbrıs'ta çeşitli özel üniversitelerde İngilizce öğretmenliği yaptı. Bu süre zarfında CELTA ve Pedagojik Formasyonda sertifika almaya devam etti. Karalım, İngilizce öğretmenin yanı sıra klasik müzikle de ilgileniyor ve Çello öğreniyor.

  1. bediz.karalim@arucad.edu.tr
 • Öğr. Gör. Vacide Köse

  Vacide Köse, genç öğrencilere ve yetişkinlere öğretme deneyimi olan bir İngilizce öğretmenidir. Lisansını İngilizce Dili Eğitimi Bölümü’nde, yüksek lisansını University of Surrey’de çevirmenlik alanında tamamlamıştır. Şu anda Linguistic Landscape araştıran bir doktora adayıdır.

  1. vacide.kose@arucad.edu.tr