Akademik Kadro

AKADEMİK KADRO

 • Öğr. Gör. Rebecca Ogun
  İngilizce Hazırlık Okulu Müdürü

  TEFL diplomasını aldıktan sonra Resim ve Sanat Tarihi odaklı lisans eğitimini San Antonio, Texas Üniversitesi’nde (BFA) yaptı. MFA diplomasını Hacettepe Üniversitesi’nden aldı ve “Türk Kadını ve Kültürü” odaklı Master tezini tamamladı.
  Türkiye ve Kıbrıs’taki farklı özel okullarda öğretmenlik yapmanın yansıra 2011 yılında kişisel bir sergi gerçekleştirdi ve San Antonio, ABD ile Ankara’da düzenlenen farklı grup sergilerinde yer aldı.

  1. rebecca.ogun@arucad.edu.tr
 • Öğr. Gör. Seay Uzgöker

  ARUCAD İngilizce Hazırlık Okulu’nda 2019 yılında göreve başlayan Seay Uzgoker lise eğitimini Türk Maarif Koleji’nde tamamladıktan sonra İngiltere'de Bilgisayar Ağları üzerine ön lisans yapmış, ardından KKTC’ye dönerek lisans eğitimini İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır.
  Askerlik görevini tamamladıktan sonra Türkiye ve Küveyt gibi yabancı ülkelerin yanı sıra KKTC’nin çeşitli özel eğitim kurumlarında öğretmenlik mesleğini sürdüren Seay, University of Wales TSD’de ilgi duyduğu felsefe üzerine yüksek lisans eğitimi yapmıştır.
  Dil eğitimi, eğitim teknolojileri ve felsefe gibi konuların yanı sıra psikoloji, sosyoloji, sosyoekonomik tabakalaşma ve sürdürülebilirlik, dijital finans ve evrensel iletişim ilgi alanları arasındadır. Buna bağlı olarak The Zeitgeist Movement (TZM) ve The Venus Project (TVP) gibi farklı sosyal aktivist gruplarda da aktif olarak rol alarak insanoğlunun karşı karşıya olduğu ciddi evrensel konular üzerine farkındalık yaratmaktadır.

  1. seay.uzgoker@arucad.edu.tr