ARUCAD - Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi
  • "RODIN His Lover & His Friends" Sergisi
   20.10.2017

   Erbil Arkın'ın Özel Koleksiyon Sergisi

   20.10.2017 - 02.12.2017  

   ARUCAD’ın kurucusu Erbil Arkın’ın özel koleksiyonundan oluşan 34 parçalık Auguste Rodin(1840-1917) ve arkadaşlarının orijinal eserlerinin yer aldığı heykel sergisi sanatçının ölümünün 100.yılı anısına sergileniyor. “RODIN His Lover & His Friends” adını taşıyan sergi, 2 Aralık'a kadar hafta içi ve hafta sonu 09.00-18.00 saatleri arasında Şair Nedim Sokak Girne’de ARUCAD eğitim merkezinde ziyaret edilebilir.  

  • Elsie Slonim Kitaplarının Tanıtımı Gerçekleşti
   01.12.2017

   Hayatı Amerika, Avusturya, Kıbrıs ve İsrail arasında geçmiş, iki dünya savaşı ve acıları yanında Kıbrıs’taki 1974 savaşına da tanıklık etmiş olan Elsie Slonim’in ‘Ahead of Time’ ve ‘Mousie Longtail' adlı kitaplarının tanıtımı, Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi Kütüphanesi’nde gerçekleşti.

   Avusturalyalı Editör Alfred Woschitz’inde bulunduğu etkinlikte yazar Elsie Slonim, 100 yıllık yaşamından çok özel anılarını katılımcılarla paylaştı. II. Dünya savaşı sırasında annesi, babası ve kızkardeşi dışında tüm yakınlarını Auschwitz Toplama Kampı’nda kaybeden Elsie, bir mülteci olarak savaşın acılarını anlatırken duygulu anlar yaşandı. Kıbrıs’a olan bağını her seferinde dile getiren Elsie, eşini ve &cc...

  • Atölyeler

   Üniversitemizin bünyesinde ilk etapta oluşturulacak tasarım ve üretim atölyeleri ve gerekli ekipman, uygulamalı derslerin ihtiyaçlarına en etkili şekilde karşılık verecek şekilde yapılandırılmıştır. Resim ve Desen Atölyeleri, tüm özgün baskı disiplinlerinin uygulanabileceği Özgün Baskı Atölyesi, 2 ve 3 Boyutlu Dijital Tarama ve Baskı Atölyesi, tüm mekân içi çekimlerin yapılabileceği tam donanımlı Fotoğraf Stüdyosu ve aynı zamanda video çekimlerinin de yapılabileceği ileri teknolojiye sahip kameralar.

   Tüm dijital tasarımların ve sanat çalışmalarının yapılabileceği, aynı zamanda post-prodüksiyon da yapılabileceği Mac Laboratuvarları. Her türlü heykel malzemesinin işlenebileceği, kalıp ve döküm yapılabilecek Heykel Atölyeleri ve ekipmanı. Seramik Modelleme, Sırlama ve Pişirme Atölyeleri…

   Öğrencinin ve öğretim kadrosunun hizmetine sunulan (dijital ortamda hazırlanan heykel ve oylumlu yüzeylerin kesilip yontulabileceği) Ahşap/Plastik CNC İşlemci ve Granit/Mermer CNC işlemci aygıtlar, avangart bir sanat-tasarım üniversitesinin teknolojik altyapısını oluştururlar. Bir sanat ve tasarım üniversitesi olmayı hak edebilmek için bilgi ve deneyim arasındaki işlevsel bağların doğru kurulabilmesinin gereğini yerine getirdiğimize inanıyoruz. Üretime yönelik böyle bir altyapıya sahip herhangi bir başka üniversite adamızda bulunmamaktadır. ARUCAD tektir.

  Arkın University of Creative Arts and Design

  Şair Nedim Sokak No:11, Girne,(via Mersin 10 Turkey), Kuzey Kıbrıs
  {{uyari}} {{bildirim}}