ARUCAD - Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi
  • Mediterranean Sunset
   30.03.2018

   Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Sayın Cemal Özyiğit'in açılışını yapacağı, ARUCAD Fotoğraf ve Video Bölümü Öğretim Görevlisi Cengiz Bodur’un ‘Mediterranean Sunset’ adlı fotoğraf sergisi, 9 Mart Cuma akşamı, 19.00'da Art Rooms Galeri’de düzenlenecek açılış kokteyli ile sanatseverlerle buluşacak. Sergi, 30 Mart tarihine kadar hafta içi ve hafta sonu 12.00 - 21.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. “

  • 'Kitchen Dreams' Atina Animasyon Film Festivali'nde! 
   13.03.2018
   ARUCAD Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Arvin Medghalchi’nin kısa animasyon filmi ‘Kitchen Dreams’, bu yıl 15 – 18 Mart 2018 tarihleri arasında 13.’sü düzenlenecek olan Yunanistan’daki en büyük animasyon film etkinliği 13. Atina Animasyon Film Festivali’nde ana yarışmaya seçilmiştir.             https://athensanimfest.eu/2018/en/   ...
  • Atölyeler

   Üniversitemizde bulunan tasarım ve üretim atölyeleri ve gerekli ekipman, uygulamalı derslerin ihtiyaçlarına en etkili şekilde karşılık verecek şekilde yapılandırılmıştır. Resim ve Desen Atölyeleri, tüm özgün baskı disiplinlerinin uygulanabileceği Özgün Baskı Atölyesi, 2 ve 3 Boyutlu Dijital Tarama ve Baskı Atölyesi, ileri teknolojiye sahip kameralarla tüm mekân içi çekimlerin yapılabileceği tam donanımlı Fotoğraf ve Video Stüdyosu. Tüm dijital tasarımların ve sanat çalışmalarının yapılabileceği, aynı zamanda post-prodüksiyon da yapılabileceği Mac Laboratuvarları.

   Her türlü heykel malzemesinin işlenebileceği, kalıp ve döküm yapılabilecek Heykel Atölyeleri ve ekipmanı. Seramik Modelleme, Sırlama ve Pişirme Atölyeler. Dijital ortamda hazırlanan heykel ve oylumlu yüzeylerin kesilip yontulabileceği Ahşap/Plastik CNC İşlemci ve Granit/Mermer CNC işlemci aygıtlar, avangart bir sanat-tasarım üniversitesinin teknolojik altyapısını oluştururlar.

   Bir sanat ve tasarım üniversitesi olmayı hak edebilmek için bilgi ve deneyim arasındaki işlevsel bağların doğru kurulabilmesinin gereğini yerine getirdiğimize inanıyoruz. Üretime yönelik böyle bir altyapıya sahip herhangi bir başka üniversite adamızda bulunmamaktadır. ARUCAD tektir.

  Arkın University of Creative Arts and Design

  Şair Nedim Sokak No:11, Girne,(via Mersin 10 Turkey), Kuzey Kıbrıs
  {{uyari}} {{bildirim}}