ARUCAD - Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi
  • SENT To SPACE, Deneysel Kısa Film Gösterimi
   17.05.2018

   Üniversitemiz öğretim üyeleri Arvin Medghalchi, Gianmarco Bozoglu, Ali Azhari ve Cem Yardımcı tarafından yönetilmiş dört kısa film,17 Mayıs Perşembe günü 18.30'da Arabahmet Kültür ve Sanat Merkezi'nde özel bir gösterimle sanatseverlerle buluşacak.  Gösterimin ardından İletişim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Alev Adil ve Yeni Medya Bölüm Başkanımız Yrd. Doç. Dr. Cengiz Erdem'in ev sahipliğinde yönetmenlerle soru-cevap kısmı olacaktır.     

   Etkinliğie katılmak için lütfen linki tıklayınız; https://www.facebook.com/events/230921607676557/  

   (Altyazı ve konuşmalar İngilizce olacaktır.)   

    

  • Maurice Blik Belgeseli
   08.05.2018
   Girne Yerleşkemizde de eserleri bulunan, dünyaca tanınmış heykeltıraş Maurice Blik'in hikayesi yapımcı ve yönetmen Clive Martin tarafından filme alındı. Clive Martin, Maurice Blik’i bir yıllığına takip ediyor ve bu belgesel ortaya çıkıyor.     Belgeseli izlemek için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.  https://www.youtube.com/watch?v=8H9Gt2uaHQY  ...
  • Atölyeler

   Üniversitemizde bulunan tasarım ve üretim atölyeleri ve gerekli ekipman, uygulamalı derslerin ihtiyaçlarına en etkili şekilde karşılık verecek şekilde yapılandırılmıştır. Resim ve Desen Atölyeleri, tüm özgün baskı disiplinlerinin uygulanabileceği Özgün Baskı Atölyesi, 2 ve 3 Boyutlu Dijital Tarama ve Baskı Atölyesi, ileri teknolojiye sahip kameralarla tüm mekân içi çekimlerin yapılabileceği tam donanımlı Fotoğraf ve Video Stüdyosu. Tüm dijital tasarımların ve sanat çalışmalarının yapılabileceği, aynı zamanda post-prodüksiyon da yapılabileceği Mac Laboratuvarları.

   Her türlü heykel malzemesinin işlenebileceği, kalıp ve döküm yapılabilecek Heykel Atölyeleri ve ekipmanı. Seramik Modelleme, Sırlama ve Pişirme Atölyeler. Dijital ortamda hazırlanan heykel ve oylumlu yüzeylerin kesilip yontulabileceği Ahşap/Plastik CNC İşlemci ve Granit/Mermer CNC işlemci aygıtlar, avangart bir sanat-tasarım üniversitesinin teknolojik altyapısını oluştururlar.

   Bir sanat ve tasarım üniversitesi olmayı hak edebilmek için bilgi ve deneyim arasındaki işlevsel bağların doğru kurulabilmesinin gereğini yerine getirdiğimize inanıyoruz. Üretime yönelik böyle bir altyapıya sahip herhangi bir başka üniversite adamızda bulunmamaktadır. ARUCAD tektir.

  Arkın University of Creative Arts and Design

  Şair Nedim Sokak No:11, Girne,(via Mersin 10 Turkey), Kuzey Kıbrıs
  {{uyari}} {{bildirim}}