ARUCAD - Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi
  • Atölyeler

   Üniversitemizin bünyesinde ilk etapta oluşturulacak tasarım ve üretim atölyeleri ve gerekli ekipman, uygulamalı derslerin ihtiyaçlarına en etkili şekilde karşılık verecek şekilde yapılandırılmıştır. Resim ve Desen Atölyeleri, tüm özgün baskı disiplinlerinin uygulanabileceği Özgün Baskı Atölyesi, 2 ve 3 Boyutlu Dijital Tarama ve Baskı Atölyesi, tüm mekân içi çekimlerin yapılabileceği tam donanımlı Fotoğraf Stüdyosu ve aynı zamanda video çekimlerinin de yapılabileceği ileri teknolojiye sahip kameralar.

   Tüm dijital tasarımların ve sanat çalışmalarının yapılabileceği, aynı zamanda post-prodüksiyon da yapılabileceği Mac Laboratuvarları. Her türlü heykel malzemesinin işlenebileceği, kalıp ve döküm yapılabilecek Heykel Atölyeleri ve ekipmanı. Seramik Modelleme, Sırlama ve Pişirme Atölyeleri…

   Öğrencinin ve öğretim kadrosunun hizmetine sunulan (dijital ortamda hazırlanan heykel ve oylumlu yüzeylerin kesilip yontulabileceği) Ahşap/Plastik CNC İşlemci ve Granit/Mermer CNC işlemci aygıtlar, avangart bir sanat-tasarım üniversitesinin teknolojik altyapısını oluştururlar. Bir sanat ve tasarım üniversitesi olmayı hak edebilmek için bilgi ve deneyim arasındaki işlevsel bağların doğru kurulabilmesinin gereğini yerine getirdiğimize inanıyoruz. Üretime yönelik böyle bir altyapıya sahip herhangi bir başka üniversite adamızda bulunmamaktadır. ARUCAD tektir.

  Arkın University of Creative Arts and Design

  Şair Nedim Sokak No:11, Girne,(via Mersin 10 Turkey), Kuzey Kıbrıs
  {{uyari}} {{bildirim}}